„Młodzież i Europa: Zacznijmy od kultury!“

13 i 27 listopada 2021 (online) oraz 9-10 grudnia 2021 w Paryżu, Ministerstwo Kultury.

Szukamy Cię!
Francusko-Niemiecka Rada Kultury (FNRK) i jej partnerzy poszukują młodych ludzi (18 do 30 lat) z Niemiec, Francji i Polski, którzy sami działają w dziedzinie kultury i sztuki lub są nią żywo zainteresowani.

Twoja opinia się liczy!
Czy chcesz…:

  • …wnieść do naszej pracy swoją własną wizję sztuki i kultury?
  • …przedyskutować obecne i przyszłe wyzwania dla sztuki i kultury w Europie…
  • …i opracowywać dla nich rozwiązania?

W pierwszej kolejności/Najpierw będziemy pracować razem, podczas dwóch przygotowawczych sesji online w dniach 13 i 27 listopada 2021 r. Następnie, 9 i 10 grudnia 2021 roku, zobaczymy się w Paryżu, gdzie będziemy mogli zaprezentować nasze wyniki osobistościom świata kultury i polityki.

Jakie tematy są dla nas szczególnie ważne?

  • Nowy początek dla kultury: Czego nauczyliśmy się z kryzysu?
  • Różnorodność kulturowa: Jak bardzo zróżnicowany jest sektor kultury i sztuki?
  • Zrównoważony rozwój w kulturze: więcej niż tylko ochrona środowiska!

Udział w warsztatach i wydarzeniu jest bezpłatny! Zakwaterowanie i wyżywienie w Paryżu będzie zapewnione. Koszty podróży mogą być dofinansowane do maksymalnej kwoty 120 EUR (bilet w 2 klasie/klasie ekonomicznej). Impreza odbędzie się w Ministerstwie Kultury w Paryżu (Francja) zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami dotyczącymi higieny. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest posiadanie zaświadczenia o stanie zdrowia zgodnie z obowiązującymi lokalnie przepisami. (https://www.gouvernement.fr/en/coronavirus-covid-19).
Uwaga: Językiem roboczym warsztatów będzie głównie angielski, sesje dyskusyjne w dniu 10 grudnia będą tłumaczone na niemiecki, francuski, polski.

Wniosek wysłać najpóźniej do dnia 18 października 2021 r:

  • Kwestionariusz (w języku angielskim),
  • List motywacyjny w języku niemieckim, francuskim lub angielskim,
  • Curriculum vitae.

Wyłącznie drogą pocztą elektroniczną:
Philipp Asbach
sekretariat@dfkr.org
+49 (0) 681 501 1226

Czekamy na Twoje zgłoszenie!