Informacja dla uczniów dojeżdżających autobusami szkolnymi.

Szanowni Rodzice!

Drodzy uczniowie dojeżdżający autobusami do placówek oświatowych w roku szkolnym 2020/2021!

W związku z obowiązkiem zakrywania ust i nosa w transporcie zbiorowym, w tym również     w trakcie dowozów szkolnych, co wynika z zapisów § 24 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020r. (Dz.U. z 2020r. poz. 1356) zwracam się do Państwa o zasłanianie przez Wasze dzieci ust i nosa w trakcie dowozów i odwozów szkolnych. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów, w dniu 1 września opiekunowie   w trakcie przewozów przekażą każdemu dziecku maseczkę wielokrotnego użytku.   W momencie zagubienia maseczki, obowiązkiem rodziców będzie wyposażenie dziecka    w wymaganą osłonę ust i nosa. Proszę o regularnie przypominanie dziecku o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny w trakcie przewozów.

Z wyrazami szacunku:

Przemysław Grześkowiak

dyrektor

Samorządowej Administracji Oświatowej w Wieleniu