Stowarzyszenie „Dobra Wola” gościnnie w Zespole Szkół w Wieleniu

Goszcząc podopiecznych Stowarzyszenia „Dobra Wola”, kierowaliśmy się słowami  Anny Dymnej „A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować”. Staraliśmy się więc, aby było Im u nas dobrze, zorganizowaliśmy konkursy sportowe, zabawy, tańce i mały poczęstunek. Przede wszystkim chcieliśmy ich poznać, pobyć z nimi i nauczyć się od nich mądrości, o której my zapominamy, a mianowicie, że najważniejszy jest człowiek, jego bliskość, szczerość, bezinteresowność, uśmiech    i dobra zabawa. Mamy nadzieję, że naszym gościom podobał się pobyt u nas i że będą nas dobrze wspominać. My na pewno o nich nie zapomnimy.

Opiekun wolontariatu Zespołu Szkół w Wieleniu

Karolina Bońka-Brzezińska