Piknik Techniczny

26 października uczniowie klasy I i II Technikum z Zespołu Szkół w Wieleniu wzięli udział w  „Pikniku Technicznym” zorganizowanym przez PWSZ w Pile. To już V piknik zorganizowany przez uczelnię na którym pojawiło się kilka szkół.  Wykładowcy i studenci przygotowali dla młodzieży moc atrakcji w postaci warsztatów, prezentacji, pokazów oraz konkursów. W jednym z konkursów zorganizowanych dla wszystkich uczestników imprezy nasz uczeń Jakub Kittel  (II klasa technikum informatycznego) zajął  drugie miejsce . Jakub pokonał kilkuset konkurentów, wykazując się wiedzą o uczelni .Podczas pobytu  uczniowie mogli skorzystać z bogatej oferty warsztatów.  Mogli dowiedzieć się m.in. jak obserwować temperaturę w kolorach, jak w przystępny sposób nauczyć się geodezji, jak mierzyć poziom szczelności budynków, jak funkcjonują tachografy i transportowe środki mocujące. Wielkim powodzeniem cieszyło się programowanie Arduino oraz bezprzewodowe przekazywanie energii elektrycznej. Poza tym można było zmierzyć się z zadaniami z chemii oraz zobaczyć świat dźwięków, energię, która nas otacza oraz mikroskopię optyczną.

W tym roku uczniowie również mogli spotkać się z firmami, które współpracują z Uczelnią i skorzystać z ich pokazów m.in. z Philips Lighting Poland, który pokazał nowoczesne źródła światła; z Lenso i jego automatycznym systemem do skanowania 3D; z KM Serwis i ich diagnostyką komputerową zestawu ciągników siodłowych z naczepą; z Plastmetem i mobilnych stanowiskiem do gastronomii oraz z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w MZK w Pile oraz firmie Hjort Knudsen.

Młodzi technicy już teraz mogli poznać możliwości dotycząc ich dalszej ścieżki edukacyjnej i poczuć akademicką atmosferę. Na pewno jeszcze niejednokrotnie weźmiemy udział w zajęciach organizowanych przez PWSZ w Pile,  korzystając z tego, iż od roku 2016 jesteśmy partnerami.

 

Izabela Mróz