^ Na górę

Zakończenie roku szkolnego

W piątek odbyło się długo wyczekiwane przez uczniów uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Akademię rozpoczął swoim przemówieniem Pan dyrektor Karol Nowakowski, głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Sikora. Po krótkim podsumowaniu minionego roku szkolnego, najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni oraz odebrali świadectwa z czerwonym paskiem. Ostatnią częścią uroczystości było wręczenie nagród i podziękowań za udział w konkursach i akcjach dla zasłużonych uczniów naszej szkoły. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, aby tam odebrać swoje świadectwa i spędzić ostatnie chwile w klasowym gronie.

Do zobaczenia po wakacjach!

GALERIA

I miejsce na Turnieju Piłki Siatkowej

18 czerwca już po raz III Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu zorganizowała Turniej Piłki Siatkowej. W imprezie, jak co roku, wzięły udział cztery zespoły: pracownicy Urzędu Miejskiego w Wieleniu, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Wieleniu, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wieleniu oraz drużyna Rodziców SP Wieleń. W roli kibiców, tym razem wystąpili uczniowie wieleńskich szkół. Ideą imprezy jest propagowanie aktywności fizycznej wśród dorosłych i młodzieży. Mimo, że głównym założeniem zawodów była dobra zabawa, na boisku nie zabrakło wielkich emocji i rywalizacji.
W czasie zawodów dla uczestników rywalizacji uczniowie podstawówki przygotowali pyszne zdrowe przekąski. Na stołach królowały owocowe szaszłyki i koreczki, kolorowe kanapki, zdrowe sałatki oraz koktajle owocowe.
Zacięta rywalizacja na boisku pozwoliła wyłonić zwycięzców. W tym roku, po raz pierwszy nasz Zespół wywalczył pierwsze miejsce na podium! Drugą pozycję zajął Urząd Miejski, trzecią Szkoła Podstawowa, a czwartą drużyną zostali tegoroczni debiutanci – Drużyna Rodziców.

GALERIA

 

Podsumowanie Kampanii „Drugie Życie”

Wczoraj, w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, delegacja naszej szkoły odebrała wyróżnienie w kolejnej edycji Kampanii "Drugie Życie". Spośród 35 szkół wielkopolskich, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie, wyróżniono osiem. Jesteśmy dumni, że nasze działania zyskały uznanie organizatorów. Najbardziej cieszy jednak fakt, że temat transplantacji i donacji narządów na stałe zagościł w społeczności lokalnej naszego miasta.

GALERIA

Historia Polski w umysłach współczesnych gimnazjalistów

    Raz do roku gimnazjaliści Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego interesujący się historią sprawdzają swoje umiejętności. Przed tygodniem odbył się jedenasty Powiatowy Konkurs Historyczny, który od tego roku zadomowił się w wieleńskim Zespole Szkół.
    W jedenastej edycji konkursu wzięło udział ponad dwudziestu uczniów ze szkół w Krzyżu, Młynkowie, Trzciance, Drawsku, Rosku i Wieleniu. Tematyka tegorocznej rywalizacji obejmowała czasy nowożytne w Polsce. Kilkumiesięczne przygotowywania do konkursu oraz jego przebieg, miały pomóc młodym ludziom w odpowiedzi na pytanie czy Rzeczpospolita Obojga Narodów musiała przestać istnieć?
    Wzorem lat ubiegłych konkurs przebiegał dwufazowo. Najpierw odbyła się część pisemna, w której trzeba było wykazać się znajomością faktów politycznych, gospodarczych i militarnych, postaci oraz przestrzeni historycznej. Następnie miała miejsce część ustna, w której siódemka finalistów odpowiadała na losowane pytania. Młodzi historycy jak zwykle prezentowali wyrównany poziom, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej serii pytań. Najlepsi z uczestników otrzymali cenne nagrody dzięki finansowemu wsparciu budżetu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz Banku Spółdzielczego w Wieleniu. Imprezę ubogaciło również trzcianeckie Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka, którego publikacje otrzymali finaliści konkursu oraz ich opiekunowie. Organizator konkursu Robert Grzebyta, historyk w Zespole Szkół, zapowiada, że XII edycja konkursu odbędzie się w nieco udoskonalonej i jeszcze ciekawszej formule.

Laureaci XI Powiatowego Konkursu Historycznego:

    Jagoda Maria Trafas – Gimnazjum w Młynkowie
    Mateusz Zawileński – Gimnazjum w Krzyżu
    Wojciech Kubacki – Gimnazjum w Trzciance
    Jakub Frieske – Gimnazjum w Młynkowie
    Agata Piątek – Gimnazjum w Drawsku

GALERIA

Warsztaty z Zuzanną Przeworską

W poniedziałek  25 maja 2015 roku klasy  I i II LO brały udział w  warsztatach   z poetką Zuzanną Przeworską. Z wykształcenia  jest ona dziennikarką , zajmuje się prowadzeniem  fundacji im. Agnieszki Bartol. Poetka zainspirowała się   wierszami  tej dziewczynki , która z powodu choroby zmarła w wieku 12.lat. Pani Zuzanna jest organizatorką ogólnopolskiego konkursu im. Agnieszki Bartol. Poetka  zajmuje się  również pisaniem reportaży , które, jak sama twierdzi, są bardzo wzruszające ,,są takimi  wyciskaczami łez” .Spotkanie z mistrzynią pióra obfitowało w opowieści o Agnieszce oraz o innym poecie  - Andrzeju Sulimie Surynie, pochodzącym z Krzyża Wlkp. Poetka  wielokrotnie  zachęcała uczniów  , by  pisali wiersze , ponieważ dzięki temu rozwijają swoją wyobraźnię . Pani Zuzanna namawiała licealistów do udziału w powiatowym  konkursie im. Andrzeja Sulimy Suryna. Licealiści przekonali się ,że ,,pisać wiersze każdy może”. Uczniowie otrzymali karteczki z cytatami, które należało rozwinąć zgodnie z własną inwencją twórczą. Poetka wspierała poczynania młodych twórców, udzielała cennych rad. Okazało się , że są wśród nas poeci, którzy zostali nagrodzeni przez mistrzynię pióra książkami z dedykacją.