To już koniec pewnego etapu!

Dzień 30 kwietnia br. był ostatnim dniem nauki dla uczniów klasy IV technikum i III liceum ogólnokształcącego wchodzących w skład Zespołu Szkół w Wieleniu. Ten wyjątkowy dla uczniów i ich rodziców dzień na pewno zapadnie im w pamięci na wiele lat. Uroczyste zakończenie szkoły, które odbyło się w reżimie sanitarnym w Hali Sportowo-Widowiskowej, pozwoliło na wręczenie uczniom świadectw ukończenia szkoły. Było to zarazem spotkanie wszystkich uczniów w takim gronie, od października 2020r., kiedy to wprowadzone zostało decyzją władz państwowych nauczanie zdalne, w związku z pandemią COVID-19. Ten szczególny dzień był również okazją do nagrodzenia najlepszych absolwentów szkoły. Okolicznościowe listy gratulacyjne oraz nagrodę Burmistrza Wielenia otrzymały uczennice:

– Paulina Francuzik – absolwentka Technikum im hetmana Stefana Czarnieckiego w Wieleniu – średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły 5,00;

– Agata Szwabowicz – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. hetmana Stefana Czarnieckiego w Wieleniu – średnia z ocen na świadectwie ukończenia szkoły 4,84.

 

Wręczając nagrody Burmistrz Elżbieta Rybarczyk, pogratulowała uczennicom dotychczasowych osiągnięć edukacyjnych oraz życzyła, aby zawsze, w całym dorosłym życiu kierowały się przekonaniem, że dobra praca, to dobre efekty. W kierunku Rodziców, Burmistrz skierowała gratulacje, podkreślając trud włożony w wychowanie, wspieranie i tworzenie warunków do ich rozwoju. Wyjątkowe, wysokie wyniki w nauce, pozwoliły na docenienie Julii Francuzik absolwentki technikum, której została przyznana nagroda dyrektora Samorządowej Administracji Oświatowej w Wieleniu. Natomiast Milena Berg absolwentka liceum otrzymała nagrodę ufundowaną przez dyrektora Zespołu Szkół w Wieleniu. Za bardzo dobre wyniki w nauce list gratulacyjny oraz świadectwo z wyróżnieniem otrzymała Małgorzata Kolasińska.

 

Za wszystkich tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół w Wieleniu trzymamy kciuki i życzymy powodzenia, a także tego, aby egzamin okazał się bezstresowy i wprowadził tegorocznych absolwentów na nowy etap edukacji i życia, a uzyskane wyniki były satysfakcjonujące.

 

 

Przemysław Grześkowiak