Młodzież z Zespołu Szkół w Wieleniu po raz kolejny wybrała się do Piły na „Piknik Techniczny”.

24 października klasy I i II technikum z Zespołu Szkół w Wieleniu  odwiedziły Państwową Wyższą  Szkołę Zawodową w Pile, która już siódmy  raz organizuje  „Piknik Techniczny”. Uczniowie wraz z opiekunami po raz kolejny wybrali się na tę imprezę, znaną z wielu niezapomnianych wrażeń. Na miejscu czekało mnóstwo atrakcji. By móc skorzystać ze wszystkich, młodzież musiała podzielić się na grupy, i tak na przykład logistycy wzięli udział w zajęciach z funkcjonowania tachografów cyfrowych i prezentacji środków mocujących w transporcie , a informatycy uczestniczyli w zajęciach „Raspberry Pi models comparison” oraz w pokazie Quad IT Global Solution.

Wykładowcy i studenci kierunków inżynierskich PUSS w Pile oraz współorganizatorzy Pikniku, kolejny raz udowodnili, że świat nauk ścisłych jest fascynujący i że jego odkrywanie jest niekończącą się ciekawą przygodą!