Współpraca POLSKO-NIEMIECKA- wymiana.

Na cały tydzień 23 os. grupa naszych uczniów pojechała do miejscowości Gersheim w Niemczech, zapoczątkowując współpracę między szkołami. Powitał nas gospodarz ośrodka Spohnshaus w Gersheim dr Jerzy Węgrzynowski, następnie rozpoczęły się zajęcia integracyjne z grupą niemiecką. Po obiedzie mieliśmy warsztaty łamiące stereotypy, w grupach prezentowaliśmy m.in. nasze wyobrażenie Niemiec oraz różnice miedzy młodzieżą polską a niemiecką. Wieczorem zwiedziliśmy XI wieczny zamek w Kirkel, gdzie przygotowano dla nas iście rycerską ucztę. W drugim dniu pobytu  odwiedziliśmy stolicę Kraju Saary – Saarbürken. Zwiedziliśmy tamtejsze Historyczne Muzeum Saary, a następnie każdy mógł pospacerować po pięknych uliczkach starego miasta. Po powrocie do ośrodka wraz z młodzieżą niemiecką w siedmiu grupach opracowaliśmy historyczne informacje zdobyte podczas wycieczki. Na koniec dnia wspólnie przygotowaliśmy kolację – specjał lokalnej kuchni, którego długiej nazwy nie da się przetłumaczyć, a tym wymówić:). Warto było na niego czekać, bo połączenie sera, ziemniaków, boczku, pora i musu jabłkowego okazało się bardzo smakowite.