Młodzież z projektu Erasmus+ z wizytą w Wieleniu

W dniach 03-07.12 miała miejsce długo wyczekiwana wymiana młodzieży, która odbyła się w ramach projektu unijnego Erasmus+ „ Spielend neues lernen”. Oficjalne powitanie partnerów z Grecji, Słowacji, Turcji i Włoch miało miejsce w ZS w Wieleniu, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska.  Uczniowie gościli w polskich rodzinach oraz w agroturystyce Dwór Dębogóra, gdzie mieli możliwość integracji przy wspólnym ognisku oraz zwiedzenia Muzeum Szalonego Dziadka. Kolejne dni pobytu w Polsce przyniosły równie wiele atrakcji. Na zajęciach projektowych młodzież pracowała w grupach niemiecko – angielskich, pisząc scenariusze, powtarzała dotąd poznane słownictwo wykorzystując aplikacje np.: Learning apps, Quizlet. Spotkanie z Burmistrz Wielenia panią E. Rybarczyk, a tym samym wizyta w UMiG Wieleń i MGOK -u, wywarła na gościach ogromne wrażenie.        Wyjazd do ZSL w Goraju przybliżył wszystkim polską przyrodę. Mając na uwadze cele naszego projektu, został zorganizowany wyjazd do ZUT w Szczecinie. Członkowie projektu wzięli udział w wykładach na temat jak się tworzy aplikacje na telefony, a także mieli możliwość ich tworzenia.  Wycieczka do stolicy Wielkopolski była równie ciekawa. Liczne zabytki, poznanie polskiej kultury oraz tradycji bożonarodzeniowych były dopełnieniem wymiany w Polsce. Pobyt w Wieleniu zakończył się konkursem Quizizz oraz uroczystym podsumowaniem wizyty. Partnerzy przeprowadzili krótkie szkolenie na temat wykorzystania aplikacji na zajęciach lekcyjnych, na które zostali zaproszeni dyrektorzy i nauczyciele z gminy Wieleń.