II miejsce w Zawodach Strefowych XX Licealiady w Unihokeju Chłopców

 

30 listopada 2018 roku Zespół Szkół w Wieleniu brał udział w półfinałach Wielkopolski w Unihokeju Chłopców. W naszej strefie znalazło się sześć szkół: XVI LO Poznań, ZS Opalenica, ZSZ Wolsztyn, ZS Mosina, ZSP 1 Jarocin oraz My. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B a mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup automatycznie awansowali do finału Wojewódzkiego.Los nie był dla nas łaskawy i trafiliśmy na aktualnych mistrzów Wielkopolski – ZS Mosina oraz ZS Opalenica. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z ZS Mosina. Po dwóch minutach gry przegrywaliśmy 2:0 po indywidualnych błędach. Jednak ku zdziwieniu wielu osób to my stwarzaliśmy groźne sytuację pod bramką mistrzów. Lecz albo nie mieliśmy szczęścia (celowe przewrócenie bramki przez zawodnika Mosiny gdy piłka zamierzała do bramki), albo nie potrafiliśmy wykorzystać stworzonych sytuacji (dwa razy „sam na sam” z bramkarzem). Ostatecznie przegraliśmy ten mecz 2:0 i wiedzieliśmy już, że zagramy tylko o drugie miejsce w grupie. Swoją drogą troszkę to dziwne, że na poziomie Półfinału Mistrzostw Wielkopolski o powodzeniu lub porażce decyduje jeden mecz!
Drugi mecz zagraliśmy z Opalenicą wygrywając 2:0. Bramki zdobyli Jakub Kowal i Mateusz Bolczyk.
Skład ZS WIELEŃ:
1. DAMIAN PIOCZACZ
2. JAKUB KOWAL
3. PATRYK PIKULA
4. KACPER KOSICKI
5. MICHAŁ SZYMAŃSKI
6. DAMIAN PŁACHTA
7. DAWID BOLCZYK
8. MATEUSZ BOLCZYK
Wszystkim zawodnikom pragnę serdecznie podziękować za pełne zaangażowanie, walkę, nieprzeciętne umiejętności oraz godne reprezentowanie ZS Wieleń.
Byliście świetni. Zabrakło troszeczkę szczęścia. Dziękujemy.

Paweł Heppner