Kolejne podium wieleńskich ratowników przedmedycznych

Tegoroczny XIV Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej rozpoczął się od indywidualnego rozwiązania testu składającego się z trzydziestu pytań. Po nim uczestniczy musieli zmierzyć się z trzema stanowiskami pozoracji. Pierwsze z nich to tor przeszkód, na którym dwie uczennice uległy kontuzji były przytomne, zaplątane w przeszkody, co utrudniało do nich dotarcie, a dodatkową trudnością były złamania otwarte kończyn. Stanowisko drugie, to salon fryzjerski, a w nim klientka z nożyczkami w głowie oraz  panikująca fryzjerka rozpylająca substancję niebezpieczną i rozlewająca substancję żrącą. Na trzecim stanowisku, w gabinecie weterynaryjnym, leżał lekarz z widoczną amputacją palca, z mocno krwawiącą raną, a zza drzwi dobiegał głos ujadającego wściekle psa. Po wykonaniu wszystkich etapów turnieju i podsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

II miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Wieleniu w składzie:

– Maciej Wojtkowiak,

– Katarzyna Wojtkowiak,

– Cyprian Nowakowski,

opiekun – Robert Grzebyta.

III miejsce drużyna z Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju

Co warte podkreślenia, było to już dziesiąte podium wieleńskich uczniów w tym turnieju, którego celem tradycyjnie była popularyzacja wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie świadomości w zakresie aktywnego niesienia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku różnych wypadków i zdarzeń. EDU