Nasze uczennice i nauczyciel wyróżnieni przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego

W piątek 15 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Młodzi wiedzą o funduszach”. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył nagrody laureatom z grona uczniów i nauczycieli.

Warunkiem uczestnictwa uczniów w konkursie było przeprowadzenie w szkole lekcji europejskich. Zadaniem uczniów natomiast było przygotowanie filmiku promującego wykorzystanie Funduszy Europejskich w regionie oraz napisanie uproszczonego projektu wniosku o dofinansowanie.

Wśród uczestników konkursu z terenu całej Wielkopolski  najlepsi okazali się uczniowie z Gniezna, Leszna oraz Ostrzeszowa. W tym doborowym towarzystwie, zaraz za podium znalazły się uczennice Zespołu Szkół w Wieleniu – Małgorzata Kolasińska i Klaudia Jędrzejewska, które otrzymały z rąk Marszałka Województwa wyróżnienie.

Dodatkowo w konkursie na najlepiej zorganizowaną i przeprowadzoną lekcję europejską w Wielkopolsce drugie miejsce zajął nasz nauczyciel Robert Grzebyta.

Konkurs ten sprzyjał rozwojowi i popularyzacji wiedzy na temat Unii Europejskiej wśród nauczycieli i uczniów oraz pokazał, że „Młodzi” wiedzą o funduszach całkiem sporo.