Mamy miejsce na podium

Bardzo często mówimy o tym, że zdrowie jest dla nas najwyższą wartością, przy wielu okazjach życzymy zdrowia naszym bliskim, jednak przeważnie koncentrujemy się na zdrowiu somatycznym a jeśli chodzi o naszą psychikę i różne zaburzenia z nią związane zachowujemy się, jak byśmy wkraczali na nieznany ląd. Lęk przed chorobą psychiczną, spowodowany wieloma uprzedzeniami i stereotypami, jest w nas głęboko zakorzeniony. Wielu ludzi myśli: “Mnie się to nie może przydarzyć. Każdy, ale nie ja!”. Dlatego tak ważna jest wiedza na ten temat. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krzyżu Wlkp., zorganizowała Powiatowy Konkurs Wiedzy  o Zdrowiu Psychicznym, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych całego Powiatu. Laureatką II miejsca w tym konkursie została nasza uczennica Kamila Osajda, której z całego serca gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.