Ratownik WOPR

Nasza przygoda z ratownictwem wodnym zaczęła się w 2016 roku na obozie szkoleniowym na , który zostaliśmy wysłani przez straż pożarną w Wieleniu ,gdzie po 10 dniach szkolenia uzyskaliśmy stopień Młodszego Ratownika WOPR . W sierpniu 2016 r. wstąpiliśmy do drużyny WOPR ANIOŁY TRZCIANKA gdzie pogłębialiśmy naszą wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego . Następnie w marcu br. postanowiliśmy przekazywać naszą widzę prowadząc zajęcia w szkołach oraz przedszkolach . W taki oto sposób odwiedziliśmy 2 przedszkola w Wieleniu , SP nr 1 w Wieleniu oraz Gimnazjum w Drawsku . W maju br. zapisaliśmy się na kurs RATOWNIKA WODNEGO MSW dającego nam możliwość podjęcia pracy jako ratownik wodny na kąpieliskach oraz basenach . Idąc za ciosem planujemy ciągle się doskonalić a co za tym idzie zdobywać kolejne kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym takie jak : KPP ( kwalifikowany kurs pierwszej pomocy ) , sternik motorowodny oraz patent nurka. Aby zostać członkiem WOPRu należy zapisać się na kurs organizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i uzyskać jakikolwiek stopień , który zależy od wieku .
Dlaczego to robimy ?
Robimy to ponieważ lubimy pomagać innym ale także uwielbiamy pływać czyli łączymy przyjemne z pożytecznym ! 😉