Wymiana polsko- niemiecka

Koniec września to dla naszych uczniów okazja do spotkania z uczniami z Homburga. Tegoroczna wymiana szkolna, która dofinansowana jest dzięki PNWM, jest realizowana w Krakowie.

Dzień 1

Dnia 24.09.23, po zakwaterowaniu uczestnicy wymiany spotkali się z przewodnikiem i rozpoczęli zwiedzanie Starego Miasta, w tym m.in. Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan, a także podążaliśmy Drogą Królewską.

Dzień 2

W kolejnym dniu obie grupy zwiedziły kopalnię soli w Wieliczce. Zachwyciła nas sala św. Kingi, w której figury oraz płaskorzeźby wykute zostały z czystej soli. Po powrocie udaliśmy się na Bulwary Wiślane, gdzie uczestnicy wymiany brali udział w aktywnościach integracyjnych. Ich zadaniem było w łączonych grupach narysowanie najbardziej rozpoznawalnych krakowskich zabytków. Taniec Krakowiaka oraz Belgijka były kolejnym punktem uchylenia rąbka kultury małopolski.

Dzień 3

Po śniadaniu obie grupy udały się do Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie zwiedzały Komnaty Królewskie, Zbrojownię i Katedrę z Grobami Królewskimi. Pozostając w klimacie kultury krakowskiej, na Bulwarach Wiślanych, młodzież zrobiła wianki i czapki krakowskie.