7 marca 2023, uczniowie Zespołu Szkół w Wieleniu oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieleniu wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę integracyjno- edukacyjną do Torunia. Jednym z powodów wyboru tego miasta jako celu wycieczki, było ustanowienie przez Senat RP roku 2023 rokiem Mikołaja Kopernika, a jak wiemy, Toruń to miejsce, w którym urodził się i żył ten wybitny człowiek. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili Bazę MARS#17- wystawę znajdującą się w toruńskim planetarium. To interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej. Mogli tam dowiedzieć się więcej o tej planecie, panujących tam warunkach atmosferycznych oraz zmierzyć się z różnymi zadaniami i quizami- nie zawsze łatwymi. Następnie udali się na seans w auli planetarium pt. „Zostać astronomem”. Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty chemiczne w Kamienicy Alchemika. Uczniowie mogli samodzielnie poeksperymentować, zobaczyć ciekawe i efektowne doświadczenia na własne oczy, a wszystko to w bardzo wesołej, przyjemnej i luźnej atmosferze zachęcającej do pracy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki, za fajnie spędzony czas.