Wymiana w ramach projektu ERASMUS +

Drugi dzień zaczęliśmy od zrobienia zadań w grupach anglo i niemiecko języcznych. Dotyczyły one przygotowanych wcześniej scenariuszy. Następnie mieliśmy okazje zwiedzić ruiny Świątyni Posejdona. Były one położone niedaleko portowej miejscowości Lavrio, gdzie spędziliśmy czas wolny. Mogliśmy między innymi spróbować tradycyjnej greckiej potrawy o nazwie 'souvlaki’ oraz podziwiać jachty dalekomorskie z różnych zakątków świata.

Kolejnego dnia, koledzy oraz koleżanki z Grecji przygotowali wydrukowane wersje naszych wczorajszych prac, zebrane w jeden scenariusz angielsko- i niemieckojęzyczny. Musieliśmy je dokładnie przeczytać, bo na ich podstawie nauczyciele utworzyli pytania zawarte w aplikacji Kahoot. Po konkursie mieliśmy zajęcia związane z technologia oraz robotyką. Gospodarze przygotowali dla nas breloczki do kluczy zrobione na drukarce 3D. Po wszystkim mieliśmy czas dla siebie w centrum handlowym, gdzie wraz z grupą greckich uczniów graliśmy w bowling.

W ramach czwartego dnia naszej wymiany, udaliśmy się statkiem wycieczkowym na wyspę Hydra. Swój pobyt rozpoczęliśmy zwiedzeniem miejscowej szkoły sztuki. Hydra zaskoczyła nas tym, ze obowiązuje kompletny zakaz komunikacji samochodowej, a jedynym środkiem transportu po wąskich chodnikach są grzbiety miejscowych osłów. Następnie mieliśmy do swojej dyspozycji czas wolny, którym podziwialiśmy uroki miejscowej zabudowy. Stałym elementem była wspólna integracja z innymi uczestnikami projektu.