CZAS NA AKTYWNOŚĆ, CZAS NA #BEACTIVE

Pod tym hasłem 25 września 2018r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu na terenie Zespołu Szkół w Wieleniu zostało zorganizowane sympozjum posterowe „Dzień NordicaZ kwiatka na kwiatek”.  Spotkanie zostało poprzedzone marszem Nordic Walking. Korowód z udziałem Pani Dyrektor Reginy Dolnej i Pana Dyrektora Karola Nowakowskiego, wyruszył z boiska Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego i przeszedł ulicami miasta do auli usytuowanej na terenie Zespołu Szkól    w Wieleniu.  W marszu brało udział 100 uczestników dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nordic Walkerzy przeszli 670 metrów poprawną techniką z okazji 670 lat Miasta Wieleń,  a długość trasy wynosiła 910 metrów dla uczczenia 910 lat Grodu Wielenia.

Spotkanie posterowe rozpoczęło się prelekcją Izabeli Okrzesik-Frąckowiak nt. „Coaching w życiu sportowca”. Wykład oparty był na 6 pytaniach:

  1. Czego pragniesz? Czego sobie życzysz? Czego chciałbyś? Jaki jest Twój cel?
  2. Czy osiągnięcie tego celu zależy wyłącznie od Ciebie? Jeżeli odpowiedzią jest “Nie” pytamy uczestnika coachingu: Która część zależy wyłącznie od ciebie?
  3. Co ważnego przyniesie Ci osiągnięcie tego celu? Co się pozytywnie zmieni?
  4. Na jakiej podstawie wnioskujesz, że osiągnąłeś już ten cel?
  5. Jaki jest negatywny efekt uboczny osiągnięcia tego celu?
  6. Co powstrzymuje Cię od osiągnięcia celu? Jaka jest zaleta obecnego stanu w jakim się znajdujesz?

Następnie Sebastian Rajewski w prelekcji nt. „Krok po kroku do sukcesu”, przedstawił swoją karierę sportową. Sebastian Rajewski jest jednym z czołowych zawodników Nordic Walking na dystansie 5 km w Polsce i na Świecie, mieszka w Pile, reprezentuje KS IDMAR RACING TEAM. Po prelekcjach przyszedł czas na naukę i poprawę techniki po czujnym okiem mistrzów Sebastiana Rajewskiego, Stefana Helwicha i Izabeli Okrzesik-Frackowiak.  W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w szkole zostały przeprowadzone konkursy wiedzowe, multimedialne i sprawnościowe. W rywalizacji sportowej wygrała klasa IVc.   W konkursie multimedialnym pt. „Fizyka w sporcie” I miejsce zajął Maksymilian Ryżek, miejsce II Marcel Pietrzak, miejsce III Szymon Izydor, a wyróżnienie otrzymała Kinga Grzelak. Na terenie Zespołu Szkół   w Wieleniu nominował quiz interaktywny Kahoot.it: I m zajęła Joanna Klekotta, II m Damian Płachta, Tobiasz Izydor, Agnieszka Stankiewicz a III m Iwona Szukała, Kamil Grzebyta, Dominik Grochowski, Matylda Mazur i Weronika Piochacz. Organizator gratuluje wszystkim uczestnikom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Dnia Nordica – z kwiatka na kwiatek. Do zobaczenia za rok.

Izabela Okrzesik – Frąckowiak

Instruktor PFNW

 

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

Fot.

Monika Piątek

Roman Frąckowiak