Rajd harcerski…

W dniach 23-25 luty odbył się rajd z okazji Dnia Myśli Braterskiej zorganizowany przez 1 Wieleński Szczep Harcerski. Jest to święto obchodzone przez harcerzy na całym świecie, które głównie opiera się na braterstwie. Data tego święta nie jest przypadkowa, ponieważ pochodzi od urodzin (22 luty) głównego założyciela scoutingu sir Roberta Baden-Powella.
W piątek po przybyciu wszystkich drużyn i zakwaterowaniu w Zespole Szkół w Wieleniu udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 1. Tam robiliśmy własnoręczne koszulki rajdowe. Następnie odbyło się uroczyste świecowisko, gdzie każda drużyna miała okazję się przedstawić. Tematem świecowiska było głównie braterstwo. Po udanym świecowisku wszyscy udaliśmy się do miejsca zakwaterowania, gdzie odbyły się wieczorne pośpiewanki.
Następnego dnia uczestnicy przenieśli się kilka tysięcy lat wstecz do czasów słowiańskich. Wszyscy udali się na grę terenową po naszym mieście o tej tematyce. Wieczorem również odbyła się gra tematyczna, którą zorganizowano na terenie szkoły.
Ostatniego dnia ogłoszono zwycięzców oraz liczbę punktów jakie zdobyła każda drużyna. Po zrobieniu w szkole porządków udaliśmy się do domów. Wszyscy byli zadowoleni z rajdu i liczą na powtórkę za rok. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za udostępnienie szkoły.

Czuwaj!

Autor:A.Kmieciak