Wycieczka na LOTNISKO 31 ESKADRY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO W KRZESINACH

15 listopada odbył się integracyjny wyjazd młodzieży  Zespołu Szkół w Wieleniu wraz z klasą gimnazjalną Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieleniu na lotnisko 31 Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Podczas pobytu na lotnisku młodzież mogła zapoznać się z kompleksową pracą żołnierzy tam stacjonujących .

W plan wycieczki weszło zwiedzanie hangarów samolotów bojowych F-16, spadochroniarnii,  w której znajduje się całe wyposażenie pilota, muzeum samolotów bojowych z czasów II wojny światowej oraz modele MIG-19 i MIG-21. Na koniec poznaliśmy  pracę wojskowej straży pożarnej. Uczniowie uczestniczący w całej wycieczce nie ponosili kosztów finansowych.

Dziękujemy Wojskom Lotniczym za umożliwienie  zwiedzania obiektów wojskowych oraz Aeroklubowi Poznań za przygotowanie wyjazdu.

Aeroklub zachęca do organizowania takich imprez na terenie lotniska wojskowego, jak i cywilnego.