Uczniowie Technikum w Wieleniu osiągnęli najlepszy wynik z matury z matematyki w całym naszym powiecie

W poniedziałek, 16. października br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, odbyła się konferencja metodyczna z matematyki. Jednym z punktów programu było podsumowanie  wyników egzaminu maturalnego. Przeanalizowano wyniki wszystkich techników z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego. Nasi uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki we wszystkich analizowanych kategoriach: najlepsza zdawalność, najwyższa średnia oraz wyniki egzaminu na poziomie rozszerzonym.

Zdawalność w naszym technikum wyniosła 93,3%, podczas gdy średnia krajowa dla techników to 82%. Nasi uczniowie osiągnęli też najwyższy średni wynik w powiecie. Także egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym nasi uczniowie napisali o 3 punkty procentowe wyżej od średniej powiatu.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów.