^ Na górę

Z serca dla Julki

W minioną niedzielę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wieleniu odbyła się impreza charytatywna na rzecz Julii Piochacz, tegorocznej maturzystki Zespołu Szkół w Wieleniu.

 

Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Wieleniu, Rada Rodziców tej szkoły, MGOK w Wieleniu oraz absolwenci, uczniowie i nauczyciele, których działania koordynowała polonistka Iwona Bajran. Całość uzyskanych dochodów przeznaczona została na długie leczenie i specjalistyczną rehabilitację dziewiętnastoletniej Julii Płochacz, absolwentki szkoły w Wieleniu. Mimo obaw organizatorów, w niedzielne, deszczowe popołudnie do sali herbowej wieleńskiego MGOK-u przyszły setki ludzi, których nagła choroba młodego człowieka poruszyła serca i wzbudziła potrzebę bezinteresownej pomocy.

Całość rozpoczęła się prezentacją multimedialną, która poprzez zdjęcia i krótki opis przybliżyła wszystkim chorą Julkę. Głównymi punktami imprezy były koncerty muzyczne zespołów Hawana, LOFFLUCK, Joker, solistów Agaty Kupczyk, Agaty Rychlik i Joanny Wojtkowiak oraz występy taneczne grup dziecięcych: Małe Marionetki, Marionetki i Perełki pod kierownictwem Anny Machmar. Warte podkreślenia jest to, że koncertujący to aktualni uczniowie, absolwenci a nawet nauczyciele Zespołu Szkół w Wieleniu. Występy przeplatane były licytacjami, między innymi koszulki z podpisem Katarzyny Mróz- zawodniczki Chemika Police, koszulki Zespołu Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wraz z podpisami drużyny, piłki wraz z podpisami drużyny siatkarskiej Łuczniczka Bydgoszcz oraz piłek i „fankart” z autografami piłkarzy Lecha Poznań. Odbyła się również loteria, której fanty darowane przez sponsorów, w większości przez wieleńskich właścicieli firm i sklepów, robiły niesamowite wrażenie. Podczas imprezy można było także skorzystać z bufetu, gdzie serwowano kawę i różne słodkości. Oprawą plastyczną imprezy zajęła się młoda artystka z Wielenia Jowita Ostrowska, dzięki której większość bawiących się dzieci miało pięknie pomalowane twarze. Do imprezy aktywnie włączyli się niezawodni w takich chwilach Harcerze oraz Gimnazjum w Drawsku, które przekazało organizatorom skarbonę z pieniędzmi zebranymi dla Julki w szkole oraz Dyrektor MGOK w Wieleniu – Alicja Adamczak. Trud wielu osób zaowocował zebraniem kwoty 6792,93 zł. Dodatkowo w wieleńskim Zespole Szkół wciąż trwa akcja „Słodki poniedziałek”, w ramach której uczniowie poszczególnych klas przygotowują, a następnie sprzedają w szkole swoje wypieki. Całość zebranych w ten sposób pieniędzy będzie również przekazana Julce.

Impreza miała wymiar szczególny, była bowiem darem serca wielu osób – uczniów i absolwentów, nauczycieli i rodziców, dzieci oraz licznych sponsorów i darczyńców, którzy udowodnili, że wciąż w ludziach tkwi wielkie i czułe serce. EDU