^ Na górę

Apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

Dnia 10 listopada 2015r. w Zespole Szkół w Wieleniu, na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji 97. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru. Następnie wszyscy razem z powagą i w skupieniu odśpiewaliśmy hymn narodowy. Przedstawienie miało nam przybliżyć historię ojczyzny z czasów, w których Polska zginęła z map świata na 123 lata. Uczniowie prezentowali w ten sposób swoje talenty muzyczne, recytatorskie oraz aktorskie. Odśpiewane zostały żołnierskie pieśni, wyrecytowane wiersze nawiązujące do uroczystości, przedstawione zostały, krótkie scenki ukazujące wydarzenia z tamtych czasów. Licealiści przybliżyli ważne historyczne wydarzenia, przedstawiając postacie z tamtego okresu oraz ważne historyczne daty. Była to z pewnością wspaniała lekcja historii.