^ Na górę

Logistycy współpracują z firmą Brenderup

We wrześniu 2015 roku Zespół Szkół w Wieleniu podpisał porozumienie o współpracy z firmą Brenderup Sp. z o o w Wieleniu. Wieleński zakład zajmuje się produkcją szerokiej gamy przyczep samochodowych o różnym przeznaczeniu. Marka Brenderup znana jest na świecie z produkcji przyczep i akcesoriów od ponad 80 lat. Do 2014 roku była częścią Thule Group, jednak od 2014 roku tworzy samodzielnie funkcjonującą Brenderup Group. Grupa zatrudnia 400 pracowników w 3 zakładach produkcyjno-montażowych oraz biurach sprzedaży w Szwecji, Norwegii, Danii, Polsce, Niemczech i Francji. Zakład zlokalizowany w Wieleniu jest jednym z 3 zakładów produkcyjno-montażowych Brenderup.

 

Zawarte z firmą porozumienie określna zasady współpracy w zakresie podejmowania wspólnych przedsięwzięć o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym. Firma Brenderup zaproponowała możliwość przeprowadzania wykładów na temat procesów produkcyjnych realizowanych w swoim zakładzie , umożliwi grupie naszych uczniów odbycie obowiązkowych praktyk zawodowych na swoim terenie oraz przeprowadzanie wycieczek dydaktycznych. W ramach tej współpracy w październiku nasza młodzież z klas logistycznych odbyła pierwszą wizytę w zakładzie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania  się z polityką firmy, zobaczyli linię produkcyjną przyczep samochodowych, magazyny, giętarnie oraz spawalnie. Dzięki uprzejmości Pana Jakuba Michalskiego poznali tajniki produkcji, dystrybucji  oraz kontroli jakości. Jest to dopiero początek wspólnych działań naszej szkoły i firmy Brenderup i mamy nadzieję na wieloletnią, owocną współpracę.