^ Na górę

Wtorkowa wycieczka do Poznania

We wtorek, 6 października 2015 r. klasa III TIL pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Chabzdy i p. Izabeli Mróz udała się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu była rozrywka w trzech strefach Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technicznym: w Planetarium, na Wystawie Naukowej połączonej z ciemnią oraz w Experymentarium.

 

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i następnie udali się na zajęcia z astronomii, gdzie m.in. poznali zjawiska astronomiczne na kopule imitującej sklepienie niebieskie oraz na zajęcia z robotyki, na których zadaniem było zbudowanie, zaprogramowanie robota. Odwiedzający mieli także do dyspozycji wystawę z eksperymentami, na której samodzielnie uruchomiali eksponaty naukowe, grali w gry interaktywne, przyglądali się wędrówce światła przez pryzmat.

W wyśmienitych humorach po mile spędzonych trzech godzinach wycieczka udała się do miejsca, jakim są BLUBRY 6D. Tu, przez niesamowity labirynt uczniowie mieli okazję poznać dwie poznańskie legendy oraz zetknąć się z charakterystyczną gwarą poznańską. Po przejściu do Starego Browaru uczniowie mieli chwilę dla siebie, by wkrótce spotkać się z przewodnikiem, który oprowadził ich po Browarze opowiadając przy tym historie jego powstania oraz ciekawostki z nim związane. Wycieczka zdecydowanie należała do udanych, co z całą pewnością potwierdzą wszyscy jej uczestnicy!

K.K.