^ Na górę

VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

W piątek 10 października uczniowie wieleńskiego technikum logistycznego podjęli zmagania w I etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W etapie szkolnym wzięło udział 25 uczniów klasy II i III TL. Organizowana już siódmy raz olimpiada cieszy się wśród szkół średnich coraz większą popularnością. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 8,5 tysiąca uczniów z 290 szkół. Konkurs organizowany jest z myślą o rozbudzeniu wśród młodych ludzi zainteresowania tematyką logistyczną, a także pomocy w ocenie programu nauczania w szkołach średnich i policealnych. Warto dodać, że laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Wizyta w firmie Thule

W piątek,3 października uczniowie klas I i II technikum logistycznego w Wieleniu mieli okazję odwiedzić jeden z większych zakładów produkcyjnych w okolicy - firmę Thule Sp. z o.o. w Hucie Szklanej. Przedstawicielki firmy oprowadziły dwie grupy uczniów prawie po całym zakładzie. Młodzież miała okazję zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda praca w firmie produkcyjnej oraz na czym polegają odbywające się w niej procesy logistyczne. Uczniowie zobaczyli jak wygląda praca w działach produkcyjnych (gięcie, lakierowanie profili) oraz montażowych (montaż bagażników i fotelików dziecięcych). Ponadto odwiedzili część magazynów przedsiębiorstwa. Przeprowadzona wycieczka była dobrą lekcją praktyki do tego, czego uczniowie uczą się na zajęciach lekcyjnych.

Klasa Patronacka w Zespole Szkół w Wieleniu

W piątek 26 września, w gmachu Collegium Maius, siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie objęcia patronatem klasy I LO Zespołu Szkół w Wieleniu. Aktu podpisania dokonali: w imieniu Rektora UAM w Poznaniu, Wicedyrektor do spraw dydaktycznych dr Krzysztof Skibski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Wieleniu  mgr  Karol Nowakowski, w obecności koordynatorów – pana mgr Tomasza Umerle, s. Aleksandry Łojewskiej oraz młodzieży naszego Liceum, objętej patronatem.

            Spotkanie odbyło się o godzinie 11:00. Otworzył je, krótkim wprowadzeniem w ideę projektu klas patronackich, pan dr Krzysztof Skibski. Potem kolejno zabrali głos pan dyrektor Karol Nowakowski oraz s. Aleksandra Łojewska, życząc uczniom rozwijania pasji i zainteresowań, w czym z pewnością pomogą im zajęcia przygotowane przez wykładowców Instytutu Filologii Polskiej. Część oficjalna zakończyła się podpisaniem porozumienia. Potem uczniowie klasy I LO mieli okazję uczestniczyć w godzinnych zajęciach, prowadzonych przez koordynatora klasy patronackiej z ramienia UAM, pana mgr Tomasza Umerle. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek.

 

            Podpisanie umowy w sprawie objęcia patronatem naszych tegorocznych pierwszoklasistów otwiera młodzieży szansę korzystania z cyklu darmowych, specjalnie dla nich przygotowanych zajęć, które prowadzić będą wykładowcy akademiccy przez cały trzyletni cykl edukacyjny. Dodatkowo Zespół Szkół w Wieleniu będzie mógł korzystać z oferty zajęć przygotowywanych przez Instytut Filologii Polskiej w Poznaniu, skierowanych do maturzystów. Dzięki zacieśnieniu kontaktów z Uczelnią nasi uczniowie mają szansę brać udział w ciekawych spotkaniach, projektach, zajęciach. Porozumienie to ma charakter dwustronny. Zespół Szkół W Wieleniu zobowiązał się w ramach porozumienia  do współpracy z Instytutem Filologii Polskiej, wymiany doświadczeń i informowania o ciekawych inicjatywach edukacyjnych, które podejmowane są w naszej Szkole. Cieszymy się, że porozumienie zostało podpisane i że nasi uczniowie będą mogli wziąć udział w pięknej intelektualnej przygodzie, rozwijać swoje zdolności i poszerzać horyzonty. Z pewnością z tej współpracy skorzysta cała Szkoła.

Wręczenie nagród w konkursie "Grzybobranie w Puszczy Noteckiej"

27 września w Miałach odbyło się wręczenie nagród  w konkursie plastycznym pod tytułem "Grzybobranie w Puszczy Noteckiej". Uczennica klasy drugiej liceum - Anna Stankiewicz- zdobyła pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uhonorowanie laureatów odbyło się podczas pikniku organizowanego przez cztery nadleśnictwa leżące na terenie Puszczy Noteckiej.

Głosowanie na Noteć!

Przepływająca przez nasze miasto rzeka Noteć bierze udział w tegorocznej edycji konkursu "Rzeka roku". Celem konkursu jest poznawanie i promowanie dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i społecznego rzek oraz akwenów w sposób możliwie najbardziej aktywny. Jest to nowatorska forma popularyzowania realnych działań społecznych, podejmowanych dla promowania i zachowania walorów polskich rzek. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na podstawie głosowania internetowego, które trwa do 29 września.

Zachęcamy do oddawania głosów!

Głosować możecie przez stronę: http://www.rzekaroku.pl/