^ Na górę

Uczniowie z Wielenia mieli dzień z logistyką w WSL

W ramach współpracy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu ze szkołami średnimi, uczniowie technikum logistycznego w Wieleniu mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach. Pierwsza część zajęć dotyczyła formowania paletowych jednostek ładunkowych. Zadaniem przyszłych logistyków było skompletowanie dwóch zamówień zgodnie z  przyjętymi wytycznymi. Druga część zajęć odbyła się w laboratorium RFID przy Instytucie Logistyki i Magazynowania. Zajęcia dotyczyły wykorzystania nowoczesnych technologii automatycznej identyfikacji w różnych dziedzinach życia codziennego.Dzięki kontaktom Wyższej Szkoły Logistyki z wieloma liczącymi się na rynku firmami z branży logistycznej mieliśmy możliwość zobaczyć sortownię DPD w Komornikach. Młodzież miała okazję poznać zastosowanie wiedzy teoretycznej, zdobywanej na zajęciach, w praktyce.Uczniowie klas maturalnych zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną uczelni. Zostali poinformowani o kierunkach studiów i o możliwości odbycia ciekawych praktyk, staży oraz możliwości studiów zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Szczególnie atrakcyjna wydała nam się oferta studiów dualnych, umożliwiająca jednoczesną naukę oraz pracę w branży TSL (Transport – Spedycja – Logistyka). Zajęcia dla uczniów okazały się bardzo atrakcyjne, mieli oni możliwość wykazania się umiejętnościami i wiedzą zdobyta na lekcjach. Udział w zajęciach był kolejną formą współpracy Naszej Szkoły z WSL. Wcześniej dwukrotnie braliśmy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez uczelnię. Na pewno będziemy starali się kontynuować rozpoczętą współpracę. 

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

23 listopada nasza uczennica Katarzyna Tecław odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Co roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, wyróżniający się bardzo dobrymi wynikami w nauce otrzymują taką nagrodę. Stypendium przyznawane jest osobom, które otrzymują promocję z wyróżnieniem i uzyskują najwyższą średnią ocen w szkole.

 

Serdecznie gratulujemy Kasiu!!!

Sukces piłkarzy ZS Wieleń!

W dniu 13 listopada 2014 roku w Krzyżu Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, w tym drużyna Zespołu Szkół w Wieleniu. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w których rywalizacja toczyła się "każdy z każdym". Reprezentanci ZS Wieleń trafili do grupy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych z Trzcianki, Zespołem Szkół z Krzyża oraz Zespołem Szkół Ponadgimnzjalych z Czarnkowa. Pierwszy mecz turnieju z ZSP Trzcianka nasza drużyna zremisowała 0:0, drugi z ZSP Czarnków wygrała 3:1, trzeci z ZS Krzyż ponownie zremisowała 1:1. Z drugiego miejsca w tabeli wieleniacy awansowali do półfinału, w którym zmierzyli się z świetnie spisującą się w rozgrywkach grupowych drużyną ZST Trzcianka. W regulaminowym czasie padł wynik 1:1 a o awansie do finału zadecydowała seria rzutów karnych, którą reprezentanci ZS Wieleń wygrali 9:8! Finał stał się faktem. W finałowym meczu na przeciwko naszej reprezentacji stanęła drużyna Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie. Mecz stał na wysokim poziomie sportowym. Drużyny stwarzały sobie sytuacje strzeleckie, z których niestety jedną wykorzystała drużyna z Czarnkowa i mecz zakończył się wygraną PZS Czarnków 1:0.  Po turnieju pozostał niedosyt ponieważ wygrana była blisko. Na pocieszenie zasługuje fakt, że ZS Wieleń zajmując 2 miejsce w turnieju awansował na Mistrzostwa Rejonu Pilskiego.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: ZSP Czarnków

2 miejsce: ZS Wieleń

3 miejsce: ZST Trzcianka

4 miejsce: ZS Krzyż

5-10 miejsce: ZSP Czarnków, ZSP Trzcianka, LO Czarnków, Edukacja Lubasz, ZSO Krzyż, LO Krzyż.

Skład ZS Wieleń: B. Parthun, K. Fręś, A. Gierłowski, F. Mazur, A. Grześ, K. Szmyd, K. Tomkowiak, K. Kowal, A. Adamczak. Trener: Marcin Rychlik.

Gratulujemy!

 

Będą odkrywać tajemnice miasta

Współpraca Zespołu Szkół z Instytutem Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przynosi kolejne efekty. Tym razem w naszej szkole zainaugurowany został nowy projekt edukacyjny z historii pod kierunkiem wykładowców uniwersyteckich dra hab. Macieja Michalskiego i doktorantki Pauliny Grobelnej. Tematem projektu jest „Przestrzeń kulturowa Wielenia na dawnych pocztówkach i fotografiach”, a jego szkolnym koordynatorem nauczyciel Robert Grzebyta.  Zadaniem ponad dwudziestu uczniów, głównie klas akademickich, będzie odtworzenie z kart pocztowych i zdjęć historii konkretnych miejsc, obiektów, a nawet mieszkańców dawnego miasta. Zamiarem jest również zarchiwizowanie jak największej ilości nieznanych dotąd zdjęć czy pocztówek przedstawiających Wieleń w dalszej i bliższej przeszłości oraz stworzenie do nich pełnego opisu historyczno-archiwistycznego. Analiza i badania tych źródeł, mają zaowocować ukazaniem nowych aspektów funkcjonowania miasta i życia codziennego jego mieszkańców, szczególnie na przełomie XIX i XX wieku. Celem uczestników projektu nie jest chęć pozyskania starych pocztówek i zdjęć z widokami miasta, a jedynie dotarcie do mieszkańców Wielenia, którzy posiadają tego typu źródła, a następnie za ich zgodą dokonanie analizy tych materiałów.  

 

 

 

Udział w praktykach „Czas zawodowców”

W ciągu minionego tygodnia (3 – 7 listopada) uczniowie klasy II TiL wzięli udział w praktykach organizowanych w ramach projektu „Czas zawodowców”. Projekt organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską daje możliwość skorzystania z bezpłatnych tygodniowych praktyk w specjalistycznych laboratoriach. Praktyki skierowane są do uczniów techników. Z naszej szkoły w zajęciach uczestniczyli uczniowie II klasy w specjalnościach: logistyka i informatyka. Zajęcia obu grup odbywały się w nowoczesnych laboratoriach w Pile. Uczniowie korzystali z 8-godzinnych zajęć od poniedziałku do piątku. Zajęcia prowadzone przez wykładowców miały charakter głównie praktyczny i obejmowały zakres z 4-letniego okresu kształcenia. Logistycy mieli okazję zapoznać się z technologią automatycznej identyfikacji towarów - RFID, czytnikami kodów kreskowych, planowaniem transportu, tworzeniem etykiet logistycznych czy też formowaniem jednostek ładunkowych.  Najciekawsze okazały się zajęcia z programem symulacyjnym FlexSim oraz ćwiczenia na makiecie symulującej procesy magazynowe. Ostatni dzień praktyk zakończył się tworzeniem własnych dokumentów CV oraz próbą udziału w rozmowach kwalifikacyjnych.