^ Na górę

Studniówka 2015

Sobotni wieczór, 24 stycznia 2015r., był bardzo uroczysty. Wielkie święto miały klasy maturalne. Studniówka była bardzo udana. Niemal czterdzieści par, szampańska zabawa, tradycyjny polonez, smaczny tort i wręczenie upragnionych koniczynek pozostaną w pamięci młodzieży do końca życia. 

GALERIA

Bal Połowinkowy klas II

17 stycznia, w sobotę odbył się Bal Połowinkowy uczniów klas II. Imprezę wraz uczniami i wychowawcami przygotowali rodzice uczniów. W połowie swojej edukacyjnej drogi bawili się drugoklasiści liceum ogólnokształcącego i technikum. Połowinki rozpoczęli reprezentanci klas witając zaproszonych nauczycieli oraz uczniów. Wychowawcy otrzymali od swoich podopiecznych upominki, a nauczyciele kwiaty. Po krótkim oficjalnym rozpoczęciu rozpoczęła się gorąca zabawa na parkiecie. Tańcom nie było końca, a uśmiechy nie schodziły z twarzy uczniów. Połowinkową zabawę z pewnością wszyscy zaliczą do udanych.

GALERIA

 

Klasa Patronacka z wizytą w Poznaniu

W środę 14 stycznia nasza Klasa Patronacka pod opieką s. Aleksandry Łojewskiej udała się do Poznania, by uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Razem z polonistami zabrała się grupa naszych historyków pod opieką pana Roberta Grzebyty, by w ramach współpracy z Instytutem Historii UAM wziąć udział w warsztatach związanych z projektem edukacyjnym „Przestrzeń kulturowa Wielenia na dawnych pocztówkach i fotografiach”.
 Zajęcia grupy polonistycznej odbywały się w salach wykładowych poznańskiego Uniwersytetu.  Do klasy I LO, która została objęta patronatem, dołączyli również uczniowie klasy III LO. Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu poświęconego bajkopisarstwu Ignacego Krasickiego. Dr Parkitny, specjalista w dziedzinie twórczości Krasickiego, przedstawił bajki poety w niebanalny sposób, pokazując  ich uniwersalność. Kolejne zajęcia poświęcone były problemowi inności oraz relacji z Innym (z drugim człowiekiem, z kimś o odmiennej kulturze, religii itd.)w świetle tekstu Ryszarda Kapuścińskiego.  Poprowadził je dr Terlicki. Ostatni wykład poświęcony był przygotowaniu do matury ustnej. Na ten wykład dotarła również grupa historyczna, która swoje zajęcia miała tym razem w Bibliotece Uniwersyteckiej. Młodzi „historycy” uczestniczyli w kolejnych warsztatach projektowych, podczas których mogli zwiedzić niedostępne na co dzień pomieszczenia i pracownie biblioteczne. Podczas wykładu z kustoszem Jakubem Skuteckim uczniowie pracowali między innymi ze starymi kartami pocztowymi, zdjęciami i rycinami wizualizującymi architekturę z terenów Wielkopolski, w tym Wielenia. Spotkanie zakończyła wymiana uwag na temat organizacji pracy oraz realizacji zagadnień projektowych.
 Dzień spędzony w murach uniwersyteckich był niezwykle ciekawy. Pozwolił naszym uczniom przez chwilę poczuć, jak to jest być studentem. Już wkrótce będziemy mieli okazję gościć - tym razem w naszej Szkole w Wieleniu -  pracowników UAM w Poznaniu z zajęciami dla uczniów.

Jasełka 2014

19 grudnia w  Zespole Szkół w Wieleniu odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez młodzież ze szkolnego kółka teatralnego pod kierunkiem pani Iwony Bajran. W pięknie udekorowanej sali, zasiedli zaproszeni goście: dyrekcja, przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Wieleniu oraz nauczyciele. Odpowiedni nastrój wprowadził widzów w klimat zbliżających się świąt i przybliżył historię narodzin Jezusa Chrystusa. Po krótkim przemówieniu dyrektora Karola Nowakowskiego rozpoczął się montaż słowno-muzyczny. Goście mogli posłuchać kolęd, pastorałek oraz obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe. Wzruszające słowa poruszyły słuchaczy. Zgromadzeni rodzice i nauczyciele docenili umiejętności młodych artystów gromkimi brawami.

GALERIA