^ Na górę

Puchar Starosty dla ZS Wieleń!

Dnia 14 marca 2015 roku w trzcianeckiej hali widowiskowo-sportowej odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach uczestniczyła również reprezentacja Zespołu Szkół w Wieleniu. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". W wyniku rywalizacji najlepszą ekipą okazała się drużyna ZS Wieleń, która w imponującym i przekonywującym stylu pokonała LO Trzcianka 3:0 i ZSP Trzcianka 3:0. Drugie miejsce zajęli licealiści z Trzcianki pokonując ZSP Trzcianka 3:1. Na zakończenie wybrano najlepszego zawodnika turnieju, którym został w opinii sędziów i trenerów Karol Gumny!

Skład ZS Wieleń: Karol Gumny, Miłosz Gumny, Adrian Świerniak, Łukasz Figiel, Krzysztof Kowal, Jakub Wychowaniec, Przemysław Pawłowski, Jakub Mumot.

Opiekun: Marcin Rychlik.

GALERIA

Projekt eTwinning

Od marca ruszył projekt eTwinning Jugend in Europa - eine Online-Zeitung z udziałem uczniów naszego liceum oraz francuskiej szkoły z Paryża i słowackiej z Zilina.  Głównym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie niemieckojęzycznej gazety on-line, na której uczniowie będą zamieszczać wydarzenia ze swojego kraju . Opisom tym towarzyszyć będą konwersacje na czacie,  blogu i forum. Każdy tydzień przyniesie inne zadania. Zwieńczeniem projektu będzie e-gazeta, która zostanie zamieszczona na blogu. W projekcie naszą szkołę reprezentować będą uczniowie z klasy II TL, a opiekunem projektu jest pani Agnieszka Chabzda i Izabela Mróz

 Obserwujcie nas pod tym linkiem:

http://www.etwinning.net/pl/pub/profile.cfm?f=2&l=pl&n=113050

Spotkanie z przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Dnia 28 stycznia gościliśmy w naszej szkole p. Annę Jacuńską – pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Krzyża Wlkp. Pani pedagog przeprowadziła z uczniami klas II, III i IV warsztaty na temat kompetencji i umiejętności wymaganych przez przyszłych pracodawców. Uczniowie wypełniali testy kompetencji i dyskutowali o tym, czego mogą się spodziewać ze strony pracodawców w swojej niedalekiej przyszłości.

GALERIA

Środek przerwy zimowej, a uczniowie nie próżnują

23 lutego wolontariusze zaangażowani w kampanię Drugie Życie, rozdawali oświadczenia woli i informowali o idei akcji mieszkańców Trzcianki. Tam właśnie odbywała się impreza sportowo - muzyczna Gramy z sercem, organizowana przez Urząd Miejski. Jedną z atrakcji imprezy była możliwość spotkania i rozmowy z Panem Karolem Prętnickim, który od 13 lat żyje z przeszczepionym sercem. Pan Karol prowadzi aktywny tryb życia, uprawia sport i wspiera czynnie kampanię promującą transplantację i donację. Jest najlepszym przykładem, że decydując się na oddanie narządów do przeszczepu ratujemy ludzkie życie. Zazwyczaj śmierć oznacza przerwanie ciągłości istnienia, jednak transplantacja umożliwia kontynuację życia innym ludziom. Śmierć zawsze jest tragedią, ale oddanie narządów może nadać jej sens, ułatwić rodzinie przeżycie żałoby. Jeśli odpowiednio wcześniej wypełnimy oświadczenie woli i powiadomimy o tym najbliższych, zdejmiemy z nich ciężki obowiązek podjęcia decyzji o przeszczepie w najbardziej traumatycznym dla nich momencie życia

GALERIA

Kampania Drugie Życie

26 stycznia to Ogólnopolski Dzień Donacji i Transplantacji. Z tej okazji odbyły się dziś w naszej szkole spotkania edukacyjne promujące ideę transplantacji i oświadczenia woli. Młodzież obejrzała film i prezentację dotyczącą problemu donacji narządów i prowadziła dyskusję na ten temat. 

Delegacja uczniów zaangażowanych w Kampanię Drugie Życie gościła  u Pani Elżbiety Rybarczyk, Burmistrza Wielenia. Przekazaliśmy Pani Burmistrz zaproszenie na spotkanie z Panem doktorem Suszczewiczem, transplantologiem z Poznania. Zostawiliśmy również oświadczenia woli dla pracowników Urzędu Miejskiego. Omówiliśmy też szczegóły współpracy z Panią Hanną Forbrich inspektorem ds. promocji i rozwoju gminy. 

 GALERIA