^ Na górę

Wyjazd na mecz

W minioną środę uczennice liceum i technikum wyjechały do Poznania na mecz Lech Poznań – Śląsk Wrocław. Dla wielu z nich był to pierwszy mecz obejrzany na żywo na stadionie. Wydarzenie wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Nasza wielkopolska drużyna wygrała spotkanie 3:0! Na pewno nie był to nasz ostatni wyjazd na mecz!

 

 GALERIA

Wycieczka do Volkswagena

Piątek, 8 maja był ciekawym dniem dla uczniów II i III klasy technikum. Obie grupy wybrały się do Poznania, żeby zwiedzić dział montażu w firmie Volkswagen Poznań. W zakładzie produkowane są popularne modele aut – VW Caddy i VW Transporter. Młodzież miała okazję na żywo zobaczyć, jak wygląda montaż samochodów, z ilu składa się etapów i jak przebiega jego realizacja. Zarówno dla logistyków, jak i informatyków była to świetna lekcja praktyczna.

GALERIA

Pożegnanie absolwentów

W piątek, 24 kwietnia absolwenci Zespołu Szkół uroczyście zakończyli rok szkolny. Akademię swoim przemówieniem rozpoczął dyrektor Pan Karol Nowakowski. Życzył uczniom tego co najważniejsze, czyli powodzenia w maturalnych zmaganiach. Kolejną ważną częścią imprezy było wręczenie nagród i świadectw ukończenia szkoły. Jak co roku, z ciekawością obejrzeliśmy galę wręczenia „Licków” osobom, które najbardziej zapadły nam w pamięci w ciągu kilku lat swojej nauki w szkole. Uczniowie klas II LO i III TL przygotowali krótkie przedstawienie dla abiturientów. W zabawny sposób pokazali etapy życia uczniów. Na koniec mogliśmy obejrzeć prezentację podsumowującą 3 i 4-letni cykl nauki kończących rok szkolny maturzystów.

GALERIA

Piknik odkrywców 2015

30 kwietnia odbył się Piknik Odkrywców, czyli coroczne drzwi otwarte naszej szkoły przygotowane dla gimnazjalistów. W tym roku odwiedzili nas uczniowie 3 klas gimnazjów z Wielenia, Roska oraz Drawska. Tym razem przygotowaliśmy dla nich nieco inną formę zajęć niż zwykle. Gimnazjaliści mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami. Do wyboru mieli zajęcia historyczne, zajęcia językowe, zajęcia biologiczne, zajęcia logistyczne oraz zajęcia informatyczne. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dla młodzieży ciekawe zadania, quizy i konkursy. Po zajęciach gimnazjaliści mogli wypocząć na terenie naszej szkoły i zjeść pyszną grillowaną kiełbaskę.

GALERIA

Segregacja odpadów

23 kwietnia odbył się wykład na temat segregacji odpadów. Najważniejsze informacje o tym istotnym działaniu przedstawił przedstawiciel Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi – pan Romuald Górczyk. Uczniowie mieli okazje przypomnieć sobie najważniejsze zasady dotyczące segregacji odpadów w gospodarstwach domowych. Na koniec wzięli również udział w specjalnie przygotowanym na ten temat quizie.

GLAERIA